Powakacyjne sukcesy sportowe AGAMY

dodał: Andrzej Sędkowski , dnia: 21 listopada 2014, Możliwość komentowania Powakacyjne sukcesy sportowe AGAMY została wyłączona

432306_554804907870055_238373032_nW ostatnich tygodniach dużo się dzieje na sportowych ściankach w całej Polsce. W zawodach towarzyskich i kolejnych edycjach Pucharu Polski startowała wyjątkowo duża grupa dzieciaków z UKA Agama.

Pod koniec września juniorzy młodsi z naszej sekcji startowali w Pucharze Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w bulderingu rozegranym w Gdańsku. Agamę reprezentowali Ola Lewicka, Szymon Doradziński, Mikołaj Sienkiewicz, oraz Franek Jasiński. Ola zajęła znakomite drugie miejsca, natomiast chłopcy odpowiednio: 5, 8 i 9 miejsce.

Młodsi zawodnicy Agamy startowali w tym czasie aż na trzech ścianach w trzech różnych zawodach. Na pierwszy ogień poszły towarzyskie zawody na trudność (do lat 15) Big Little Monkey w Sosnowcu, na których wystartowała aż ósemka naszych zawodników. W swoich kategoriach zwyciężyli Bartek Winiarek oraz Krzyś Potok, który w bratobójczym superfinale pokonał Antka Gontarza, który zajął ostatecznie II miejsce. W najstarszej grupie Mikołaj Sienkiewicz zajął znakomite III miejsce.  W zawodach wzięli udział również: Maciek Klejman (5 miejsce), Dominika Majszczyk (6 miejsce), Marysia Grześkowiak (11 miejsce) i Jaś Grześkowiak (9 miejsce).

25 października w Bytomiu odbyły się zawody Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w bulderingu, w których aż piątka Agamowiczów zakwalifikowała się do finałów. Ostatecznie Bartek Winiarek wygrał w kategorii dzieci, Antek Gontarz zajął drugie miejsce, Krzyś Potok czwarte, Maciek Klejman i Marysia Grześkowiak szóste.

Dwa tygodnie później, w Tarnowie, rozegrano kolejną edycję Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w bulderingu. Za przygotowanie bulderów dla dzieciaków był odpowiedzialny sam Tomek Oleksy i wykonał kawał dobrej roboty, przygotowując w sumie ponad  30 różnorodnych i ciekawych problemów. Agama znów zaprezentowała się bardzo licznie, aż szóstka zawodników pojawiła się w Tarnowie i jak zwykle pokazała się z bardzo dobrej strony. Po eliminacjach, w których dzieciaki miały do pokonania po kilkanaście przystawek, do finałów zakwalifikowała się aż piątka Agamowiczów. W finałach każda kategoria miała do pokonania po trzy wymagające buldery. Bartek Winiarek wyraźnie zwyciężył w swojej kategorii, jako jedyny topując na bulderach finałowych. Antek Gontarz zajął drugie miejsce, Krzyś Potok czwarte, Maciek Klejman piąte, a Igor  Tomuń w najstarszej, najtrudniejszej kategorii zajął ostatecznie świetne  6 miejsce.  Dominika Majszczyk, zajęła nieco pechowe, lecz bardzo dobre 7 miejsce tuż pod kreską finału.

15 listopada odbyły się w Toruniu zawody Pucharu Polski Juniorów i  Juniorów  Młodszych, oraz Seniorów i Młodzieżowców.  Dwójka naszych juniorów, Ola Lewicka i Mikołaj Sienkiewicz, dostała się do finału w konkurencji prowadzenie. Mikołąj zajął 5, a Ola 4 miejsce. Jeszcze  lepiej poszło im w konkurencji na czas. Chociaż na standardzie biegali tylko kilka razy w życiu (mieli słownie 2 treningi),  Mikołaj Sienkieicz był 2, a Ola Lewicka 4.