Finał Pucharu Dzieci i Młodzików

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 1 grudnia 2017, Możliwość komentowania Finał Pucharu Dzieci i Młodzików została wyłączona

25 listopada w Łodzi odbyła się ostatnia już w tym roku edycja Pucharu Dzieci i Młodzików. Ostatnie zawody były w konkurencji bouldering.

Zawodnicy Agamy spisali się na medal (a nawet dwa :) ).

Pola Pietkiewicz pokonała wszystkie bouldery i w pięknym stylu wywalczyła złoto. Marcel Cholewa po wspaniałej walce zajął trzecie miejsce i brązowy medal.

Znakomicie wypadli też pozostali zawodnicy najmłodszej kategorii wiekowej: Melania Jasińska, Matylda Wójcik, Ignacy Kuryłowicz, Antek Kalinowski, Witek Michlewski i Kostek Rygiel (najmłodszy nasz zawodnik). Ignacy i Antek znaleźli się tuż pod finałową kreską zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsce. Również dziewczynki nie dostały się do finału, ale 10 miejsce Meli, 15 Matyldy, to znakomite wyniki w najliczniejszej grupie wiekowej dziewczynek młodszych.

W grupie dzieci, oraz w grupie młodzików niestety nie udało się nikomu wejść do finału, chociaż Antkowi Rygielowi zabrakło bardzo niewiele. Może zdenerwowanie utrudniło mu start? Antek wspina się świetnie na boulderach i jest w dobrej formie, ale na zawodach również emocje decydują o wyniku. Antek ostatecznie zajął 8 pozycję. Nasz drugi zawodnik z grupy dzieci chłopców- Staś Chmieliński, startując pierwszy raz w Pucharach Polski w Boulderingu spisał się bardzo dobrze.

Nasza jedyna młodziczka- Weronika Kopciuch zaliczyła świetny start i zajęła 11 miejsce.

Wojtek Michlewski, który był moim faworytem zawodów i moim zdaniem mógł walczyć o podium, trochę źle taktycznie rozegrał ten start i nie starczyło mu czasu. Ostatecznie był 14. Drugi nasz młodzik- Filip Polsakiewicz, wspinał się na bardzo wysokim poziomi i osiągnął swój najlepszy do tej pory wynik- 16 miejsce. Zrobił ogromne postępy i myślę, że w następnym sezonie będzie regularnie wchodził do finału.

Po zawodach ogłoszono łączne wyniki klasyfikacji generalnej we wszystkich trzech konkurencji- bulderingu, prowadzeniu i na czas. Taka klasyfikacja  wymaga od małych zawodników wszechstronnego treningu wspinaczkowego. Zawody są tak ustawione, że w zasadzie  nie da się przygotowywać do każdej konkurencji po kolei i trzeba być stale przygotowanym szybkościowo, siłowo i wytrzymałościowo. Seniorzy i juniorzy bardzo rzadko startują we wszystkich trzech subdyscyplinach. Dzieci i młodziki mają więc najbardziej kompleksowy trening, co miejmy nadzieję zaprocentuje wkrótce wynikami na olimpiadzie, na której również trzeba startować we wszystkich konkurencjach. Naszym zawodnikom nie brakuje jednak motywacji i zapału do ciężkiego treningu. Uwielbiają wspinanie i  chociaż każdy ma swoją ulubioną wspinaczkową subdyscyplinę, trenują dzielnie wszystkie.

Przyznano Puchary dla najlepszych zawodników. Marcel zdobył I miejsce w generalce. Pola w klasyfikacji generalnej zajęła ostatecznie II miejsce. Świetnie spisał się też Antek Rygiel, który był 4

Tegoroczna rywalizacja zakończyła się więc dla KWW Agamy dużym sukcesem, a również wielkimi nadziejami na przyszły sezon, gdyż forma sportowa, zaangażowanie i wielki postęp w umiejętności startowania w zawodach i panowaniu nad emocjami startowymi, wróżą naszym zawodników jak najlepiej. Część z nich zmieni kategorię wiekową co oznacza, że będziemy mieli jeszcze więcej medali i to w starszych kategoriach wiekowych :).