Agama na Tour de Fpinka Junior we Wrocławiu i na AvatarKIDS w Krakowie

dodał: Andrzej Sędkowski , dnia: 18 czerwca 2013, Możliwość komentowania Agama na Tour de Fpinka Junior we Wrocławiu i na AvatarKIDS w Krakowie została wyłączona

Dwa weekendy, dwie imprezy wspinaczkowe,  dwa fantastyczne starty zawodników UKA AGAMA !

Bardzo udany występ zaliczyli zawodnicy Agamy na zawodach Tour de Fpinka Junior, które odbyły się w sobotę 15.06.2013 we Wrocławiu.

W zawodach wzięło ok 60 zawodników z Wrocławia, Łodzi, Poznania, Strzegomia, Zielonej Góry i Warszawy podzielonych na trzy grupy wiekowe: krasnale (do 9 lat), juniorzy młodsi (10-11 lat) i juniorzy (12-13 lat).

Agamę na zawodach reprezentowali Kostek Sobański i Antek Gontarz w kategorii do 9 lat, oraz Bartek Winiarek w kategorii 10-11 lat.

Organizatorzy przygotowali po trzy ciekawe i wymagające drogi dla każdej kategorii wiekowej, w grupach młodszych „na wędkę”, a w grupie najstarszej z asekuracją dolną.

Poziom przygotowania i umiejętności najmłodszych zawodników chyba zaskoczył organizatorów, i w trakcie zawodów trzeba było dokonanć małej modyfikacji i utrudnienia ostatniej drogi w celu wyłonienia zwycięzcy. Mimo to, topy na wszystkich drogach zaliczyło trzech zawodników (w tym Kostek i Antek) i do rozstrzygnięcia zawodów potrzebny był superfinał. Emocji w finale nie brakowało, o zwycięstwie zadecydowały niuanse i decyzja sędziów. Kostek Sobański zajął drugie miejsce a Antek Gontarz trzecie.

W grupie starszej, w której startował Bartek, walka o złoto również trwała do samego konca. Bartek w ładnym stylu zatopował na wszystkich trzech drogach, ale zaraz za nim wszystkie topy zaliczył Krzysztof Wronowski z Alpika Fpinka z Wrocławia. Organizatorzy postanowili przydzielić pierwsze miejsce ex aequo.

GRATULUJEMY!!!

Tydzień wcześniej (8.06.2013) z okazji Dnia Dziecka Krakowski AVATAR zaprosił wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat na zawody wspinaczkowe avatarKI’DS.
W zawodach wystartowała ponad setka uczestników. Przyjechały dzieci nie tylko z całej Polski ale także bardzo silna ekipa z Czech. Eliminacje zostały rozegrane na 6 drogach (w podziale na grupy do lat 9 i w wieku od 10 do 14 lat) ułożonych tak by każdy z uczestników mógł nawspinać się do woli. Zaowocowało to bardzo liczną obsadą finałów i długim czasem trwania zawodów. Nikt jednak nie narzekał ! Zabawa była przednia !

Prawdziwa walka i rywalizacja miała miejsce w finale. Organizatorzy przygotowali po dwie drogi finałowe dla każdej kategorii wiekowej, które były naprawdę syte i niebanalne. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko mocą ale także sprytem i umiejętnością odczytywania najlepszych patentów.

Zawodnicy UKA Agama zaprezentowali się znakomicie.
Wśród chłopców do lat 9 wygrał KOSTEK SOBAŃSKI, a ANTEK GONTARZ zajął 5 miejsce. 10 letni BARTEK WINIAREK startując w grupie do lat 14 zajął świetne 7 miejsce, a PIOTR FILIPCZYŃSKI był 15

Wśród dziewcząt MAJA TOPOLEWSKA zajęła 2 miejsce ulegając tylko niesamowitej Czeszce Markecie Janosovej, DOMINIKA MAJSZCZYK była 7, a nasze najmłodsze zawodniczki ZUZIA GIERCZAK i MARYSIA FILIPCZYŃSKA odpowiednio 17 i 18.