Nasze sukcesy- podsumowanie sezonu 2013

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 23 marca 2014, Możliwość komentowania Nasze sukcesy- podsumowanie sezonu 2013 została wyłączona

Sezon 2014 rozpoczął się już na dobre. W krótce wystartują rozgrywki Pucharu Polski, więc pora podsumować nasze wyniki z poprzedniego sezonu.

Rok 2013 był dla sekcji UKA Agama pełen sukcesów. Nasz klub zorganizował 2 edycje zawodów Pucharu Polski- Puchar Polski Dzieci i Młodzików we wspinaczce na czas i Finał Pucharu Polski Juniorów w boulderingu. Zawody udały się dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej sekcji Agama i członków UKA, oraz hojnym sponsorom, którzy zafundowali wspaniałe nagrody.

Jak co roku, zorganizowaliśmy też zajęcia dla dzieci z domu dziecka (tym razem Mikołajki). Zarówno goście jak i organizatorzy świetnie się bawili.

Latem odbyły się aż cztery obozy w skałach. Dwa czerwcowe obozy-  dla juniorów, połączony z kursem wspinaczki skalnej, oraz dla dzieci i młodzików były na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej w Rzędkowicach

W lipcu ze starszą grupą pojechaliśmy do l’Ailefroide, położonego w alpejskie dolinie we Francji. Jest to raj dla boulderowców, wspinaczy skalnych i górskich.

W czasie obozu Ola Lewicka, Michał Kulpiński i Wiktor Andino- Veleze po raz pierwszy w swej zawodniczej karierze wystartowali w zawodach międzynarodowych- w Pucharze Europy Juniorów w boulderingu w L’Argentiere la Besse. Wszyscy osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Najlepiej poszło Michałowi, który rywalizując z najlepszymi wspinaczami w Europie zajął 17 miejsce.

Pod koniec sierpnia również nasi najmłodsi zawodnicy – Ania Saloni, Bartek Winiarek, Mikołaj Jagielak i Mateusz Saloni pojechali się wspinać do Arco, a przy okazji po raz pierwszy w życiu wzięli udział w zawodach międzynarodowych – w Rock Junior. Najlepiej z całej czwórki zaprezentowała się Ania Saloni, która zajęła znakomite 5. miejsce w konkurencji na czas, a całe zawody zakończyła na świetnym 12. miejscu.

We wrześniu pojechaliśmy całą sekcją Agama na ostatni w sezonie wyjazd w skały- na Stokówkę, gdzie wspinaliśmy się na drogach, oraz do Adamowa na bouldery.

W minionym sezonie nasi juniorzy wystartowali we wszystkich edycjach Pucharu Polski w boulderingu, a także w prowadzeniu i we wspinaczce na czas. Zaowocowało to znakomitymi rezultatami w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i wysokimi wynikami w poszczególnych edycjach w każdej konkurencji.

Michał Kulpiński – W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski: 1 miejsce w boulderingu, 2 miejsce w prowadzeniu.

Filip Chrapowicki – W klasyfikacji generalnej: 1 miejsce w prowadzeniu, 2 miejsce w boulderingu.

Maciek Bukowski – Zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w prowadzeniu, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął: 3 miejsce

Olga Lewicka – W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęła: 3 miejsce we wspinaczce na czas, 3 miejsce w boulderingu. Ola  w Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Tarnowie zajęła 1 miejsce.

Bartek Winiarek – W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął: 3 miejsce w prowadzeniu.

Czwórka naszych juniorów i młodzieżowców –  Maciek Bukowski, Michał Kulpiński, Filip Chrapowicki i Ola Lewicka jest w kadrze narodowej.

W Pucharach Polski Dzieci i Młodzików UKA-Agamę reprezentowała liczna grupa zawodników. W kategorii dzieci młodsze Ania Saloni kilkukrotnie wygrała zawody i zawsze stawała na podium. W tym roku Dominika Majszyk, Antek Gontarz, Maciek Klejman również stanęli na najwyższym stopniu podium, a niemal z każdych  zawodów wracali z medalami. Grześ Urgacz, ich młodszy kolega, zajął III miejsce, startując w zawodach pierwszy raz.

Bartek Winiarek, który startował w kategorii dzieci, wywalczył dla Agamy i dla UKA między innymi aż 4 złote medale.

W grudniu dwójka najmłodszych członków Agamy – Zuzia Gierczak i Jaś Grześkowiak zdobyli pierwsze miejsca w Zawodach Boulderowych dla dzieci do lat 7 na Crux.

Rok 2013 to również, (a może przede wszystkim)  przejścia w skałach.

Bartek Winiarek (jeszcze jako 9 latek) poprowadził swoje pierwsze 6.1 i 6.1+ na Jurze, wspinał się w hiszpańskiej Cuence i w przepięknym rejonie Railay Beach w Tajlandii. Ania i Mateusz Saloni, pod opieką rodziców, poprowadzili swoje pierwsze drogi wielowyciągowe.