Wigilia i Zawody WSPINACZKOWY TRIATLON

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 14 grudnia 2016, Możliwość komentowania Wigilia i Zawody WSPINACZKOWY TRIATLON została wyłączona

              

WSPINACZKOWY TRIATLON 2016

Zawody należące do cyklu przygotowań olimpijskich

 

 Sponsorzy zawodów WSPINACZKOWY TRIATLON:

 

W niedzielę 18 grudnia na Makaku spotkaliśmy się na Wigilii Agamy. Było nas ponad 50 osób ze wszystkich grup Agamy- młodszych i starszych, zawodników i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką, 7 trenerów i co najmniej 100 widzów. Dzięki temu mogliśmy się lepiej poznać, gdyż na co dzień grupy trenują na różnych ściankach i  rzadko mają okazję się spotkać. Przyszli też rodzice, którzy mogli zobaczyć jaki postęp zrobiło ich dziecko i pokibicować w zawodach. Wyszło świetnie, bo dzieciaki pokazały klasę!

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną rozgrzewką, która dzięki Hubertowi, przybrała formę gier i zabaw na ścianie. Po rozgrzewce rozpoczęliśmy nasze zawody- WSPINACZKOWY TRIATLON. Jak sama nazwa wskazuje, odbyły się one w trzech konkurencjach- prowadzenie, czasówka i bouldering. Zarówno przygotowane drogi, jak i bouldery  pokazały jak wysokie są umiejętności naszych zawodników. Szczególne brawa należą się najmłodszym, którzy nawet gdy nie sięgali do chwytu, potrafili wykonać takie akrobacje jak wsadzanie nogi na wysokość głowy, skoki, wbieganie nogami po gładkiej ścianie, że pokonywali nawet najtrudniejsze fragmenty.  Mateusz, Zuzia, Michał i Zachar przygotowali wyjątkowe bouldery. Najbardziej podobał się boulder, który kończył się głową w dół. Drogi na nasze zawody ułożył  główny konstruktor dróg  Makaka- Tomek. Najstarsi musieli rozprawić się z najtrudniejszymi drogami na ścianie, czym wzbudzali podziw trenujących w tym czasie na ścianie wspinaczy.

Wspinaczkowy Triatlon zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2014r. W bieżącym roku ranga zawodów znacznie wzrosła, gdyż okazało się, że wspinaczka sportowa będzie już w 2020 roku sportem olimpijskim i w dodatku formuła zawodów olimpijskich będzie zgodna z formułą naszych zawodów. Każdy zawodnik musi wystartować w każdej konkurencji, które składają się na ostateczny wynik. Wspinaczkowy triatlon służy więc przygotowaniu zawodników Agamy do olimpiady. Dla najstarszych- do najbliższej, a dla młodszych, do kolejnych 

Wyniki nie były najważniejsze. Głównym celem zawodów była wspólna zabawa. Nie mniej jednak można było się sprawdzić kto, w której dyscyplinie wspinaczkowej czuje się najlepiej.

W czasie, gdy sędzia główny- Przemek zliczał punkty z zawodów, wręczono nagrody wszystkim obecnym Agamowiczom, którzy w tym roku startowali w Pucharach Polski. Było ich 41!

Po kilku minutach sędzia ogłosił wyniki zawodów. Wszyscy zawodnicy Wspinaczkowego Triatlonu zasłużyli na dyplomy i na nagrody, gdyż wspinali się rewelacyjnie! Niesamowite rezultaty osiągnęli nie tylko doświadczeni zawodnicy. Wystartowało kilkunastu debiutantów, którzy wspinają się zaledwie trzy miesiące!

Pierwszych trzech zawodników udekorowano medalami, a zwycięzców pucharami.

 

Na podium Wspinaczkowego Triatlonu stanęli:

Dziewczynki

Pola Pietkiewicz
Marta Podgórska
Zosia Maciaś

Chłopcy

Antoni Rygiel
Mikołaj Olejnik
Antek Kalinowski

 

Juniorki

Dominika Majszczyk
Ola Łąpieś
Zosia Rogalińska

 

Juniorzy

Szymon Doradziński
Karol Zawadzki
Igor Tomuń

Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszne smakołyki, a naszym sponsorom, za wspaniałe nagrody, które dodatkowo motywowały zawodników. Polarsport podarował nagrody rzeczowe a  Szkoła Wspinania CAMP4  dziesięć wejściówek na ściankę.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z naszych świątecznych zawodów „Wspinaczkowego Triathlonu Agama” autorstwa Piotra Podgórskiego, oraz zdjęć Adama Pietkiewicza

Filmy: https://www.youtube.com/playlist…

 

12 załączników pobierz wszystkie

 • IMG_0032.JPG
  2.1 MB
 • IMG_0042.JPG
  1.8 MB
 • IMG_0053.JPG
  1.8 MB
 • IMG_0055.JPG
  2.0 MB
 • IMG_0061.JPG
  2.1 MB
 • IMG_0074.JPG
  1.4 MB
 • IMG_0079.JPG
  2.1 MB
 • IMG_0089.JPG
  1.8 MB
 • IMG_0108.JPG
  2.1 MB
 • IMG_0117.JPG
  2.1 MB
 • IMG_0123.JPG
  2.0 MB
 •  

Komentarze

 • grudzień 2016
  P W Ś C P S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl