Wspinaczkowy Triathlon 2018

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 1 kwietnia 2018, Możliwość komentowania Wspinaczkowy Triathlon 2018 została wyłączona

Dnia 18 lutego na ścianie wspinaczkowej „wPionie” przy ulicy Nowowiejskiej odbyły się coroczne, zawody wspinaczkowe Agamy.

Wraz z rozwojem dyscypliny i pojawieniem się swoistego wspinaczkowego triathlonu nasze zawody również ewoluują i odbyły się w tejże konkurencji. Nie jest to przypadkowe, gdyż już w 2020 roku zmagania najlepszych wspinaczy na arenie igrzysk olimpijskich będziemy mogli podziwiać w trzech aktach: wspinania na czas, wspinania na trudność i boulderingu.

Te trzy, diametralnie różne z punktu widzenia fizjologii wysiłku konkurencje, wymagały od naszych zawodników wszechstronności, a rezultat zmagań pozwolił wyłonić mistrzów Agamy.

Dwugodzinne zawody zapewniły startującym możliwość sprawdzenia swoich postępów i efektów całorocznego treningu, ale co ważniejsze stanowiły niepowtarzalną okazję do integracji całego Agamowego środowiska. Naszym zdaniem, jedną z najważniejszych rzeczy, którą każdy członek Agamy wynosi z treningów, nie jest tylko wynik sportowy, ale również możliwość bycia członkiem społeczności jaką tworzą wspinacze na całym świecie, a do której to społeczności uczestnicy naszych zajęć stopniowo są włączani. W ten sposób kształciliśmy kolejne pokolenia zawodników i instruktorów, którzy ze wspinania uczynili ważny element swojego życia i odskocznię od codzienności, albo wręcz sposób na życie.

Tak więc, w tych przyjacielskich zawodach w szranki stanęli zawodnicy mający lat 4, jak i Ci swoim wiekiem zbliżający się do pełnoletności, przy wsparciu starszych, którzy te zawody pomagali organizować. Każdy rywalizując ze swoimi słabościami, czerpał radość ze wspinania i każdemu należą się ogromne brawa.

Jednakże czymże byłyby zawody bez wyników? Na wstępie warto zaznaczyć, że ażeby zniwelować różnice wiekowe, czy też te związane ze stażem wspinaczkowym do końcowego rezultatu jako punkty karne doliczano te dwie kategorie. I tak, po przeliczeniu punktów (za sprawne przygotowanie arkusza dziękujemy LabMasters) na podium stanęli w młodszej kategorii do lat 13:

 

 1. Marcel Cholewa
 2. Antek Rygiel
 3. Antek Kalinowski ex æquo z Antkiem Krzosem

Podczas, gdy w kategorii starszej do pierwszej trójki weszli:

 1. Wojtek Michlewski
 2. Aleks Szewczyk
 3. Marcin Siemek

Dzięki naszym sponsorom i ich hojnemu wsparciu (dziękujemy PolarSport i firmie Mammut, Klubowi Wysokogórskiemu Warszawa, Szkole wspinania „W Pionie”) byliśmy w stanie nagrodzić każdego ze startujących, gdyż każdemu tak samo należą się gratulacje!

Niniejsze zawody już na stałe wpisały się do Agamowego kalendarza i mamy nadzieję, że pozostaną wspaniałą okazją do poznania się i integracji tak dzieci, jak i rodziców w naszym gronie. W ostatnich latach sekcja powiększyła się, a zajęcia uległy rozproszeniu i miejmy nadzieję, że tego typu wydarzenia pomogą nam w dalszym ciągu tworzyć tak zgrany zespół jakim Agama była do tej pory. Kolejna okazja do spotkania w takim gronie już na początku wakacji podczas obozu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Ze wspinaczkowym pozdrowieniem

Wasi trenerzy:

Gosia, Zuzia, Łukasz, Mateusz, Hubert, Tomek i Michał


Komentarze

 • kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl