Pola Pietkiewicz druga w konkurencji „na czas” i szósta w klasyfikacji generalnej zawodów Rock Junior Under 14 Cup!!!

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 10 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Pola Pietkiewicz druga w konkurencji „na czas” i szósta w klasyfikacji generalnej zawodów Rock Junior Under 14 Cup!!! została wyłączona

7 sierpnia we Włoskim miasteczku wspinaczkowym- w Arco odbyły się największe zawody wspinaczkowe dla dzieci. Przyjechali i przylecieli zawodnicy z niemal wszystkich kontynentów.
To było niesamowite widowisko! Tyle wspaniałych małych zawodników z różnych krajów w jednym miejscu! Wspólne zabawy, przyjaźnie, kompanie w rzece, najlepsze lody w Europie! Czuło się na każdym kroku, że oglądamy przyszłych mistrzów wspinaczki, wielkie talenty sportowe będące gwarancją tego, że wspinaczka sportowa będzie się wciąż rozwijać i wspinacze będą pokonywać rzeczy, które dziś wydają się niemożliwe.
Polskę reprezentowała 20-osobowa reprezentacja najlepszych naszych zawodników. KW Warszawa i sekcję „Agama” reprezentowała Pola Pietkiewicz, która wywalczyła VI miejsce w klasyfikacji generalnej (2 „na czas”, 14 w „prowadzeniu”, 19 w „boulderingu”).
Pozostali Polacy również świetnie się spisali. Rewelacyjnie wspinała się Małgosia Kurek, która w pięknym stylu wygrała klasyfikację generalną.

Zawody rozpoczęły się konkurencją bouldering. Do pokonania było 8 bardzo ciekawych boulderów, z których każdy wymagał zastosowania innej techniki. Były tak ułożone, że i wysocy i niscy mieli równe szanse i co bardzo ważne, nie były wysokie i dzieciaki się nie bały.
Pola zajęła 19 miejsce. To dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że Pola jest w tym roku młodszym rocznikiem w swojej grupie wiekowej. Pozostał jednak pewien niedosyt, bo Pola nie zdążyła z powodu długich kolejek przystawić się do dwóch łatwych boulderów, które na pewno by zrobiła. Gdyby nie kolejki Pola była by w pierwszej dziesiątce.
Potem bylo już coraz lepiej. Następnego dnia w prowadzeniu zajęła świetne 14 miejsce. Szła przepięknie, płynnie, niemal bezbłędnie. Lecz również było widać, że nie było to wszystko na co ją stać. Czegoś jednak zabrakło. Chyba wiary, że może pokonać drogę do końca. Ostatnią konkurencją była czasówka. Pola dostała się do półfinału na ósmej pozycji, więc ścigała się z najlepszą zawodniczką eliminacji. I wygrała! Podobnie było w następnym biegu.
W biegu finałowym Pola była wolniejsza zaledwie o 0,14 sekundy i w sumie była druga. Każdy kolejny start Poli był lepszy od poprzedniego.
Pola w każdej dyscyplinie jest równa. Prawdopodobnie, gdyby kolejność dyscyplin była odwrotna, Pola na boulderach i w prowadzeniu również miała szansę stanąć na pudle. Tak to jest z tą wspinaczką, że 80% to „głowa” .

Pola zrobiła ogromny postęp w każdej z dyscyplin. Najważniejsze jest jednak to, że przez ten rok stała się prawdziwym sportowcem. Potrafi opanować emocje startowe, skoncentrować się, zmotywować i walczyć. Coraz mniej zdenerwowania i coraz więcej wiary w siebie. Myślę, że teraz, gdy już stanęła na podium największych zawodów wspinaczkowych, Pola uwierzyła, że może wygrywać z najlepszymi na świecie w każdej z trzech konkurencji.
To wspaniałe doświadczenie dla trenera oglądać swoją zawodniczkę wśród najlepszych na świecie. Jestem bardzo dumna z wyniku Poli. Dzięki niej zobaczyłam, że zawodnicy Agamy naprawdę są świetni nie tylko w naszym polskim ogródku. Pod każdym względem dorównują światowej czołówce. Będziemy się bardzo starać, żeby za rok pojechała do Arco znacznie większa grupa z Agamy. Teraz przed nami wakacje, a jesienią Puchary Polski.

Arco jest dla Agamy szczególnie szczęśliwe. Nasi zawodnicy startują w tych zawodach już od 2004 roku. Mieliśmy już złoty medal Michała Wojewódzkiego i srebrny Michała Gałeckiego (Mopa). Jednak wtedy była tylko jedna konkurencja- czasówka. Teraz dzieci startują we wszystkich trzech subdyscyplinach wspinaczki sportowej, co wymaga ogromnych przygotowań i pokazuje jak niesamowicie rozwinął się nasz sport.

Wyniki naszych zawodników:
https://docs.google.com/…/1R1rdk8UJSLZHUDjvAsGIqJApA7…/edit…

Wyniki wszystkich zawodników:
http://rockmasterfestival.com/2018/en/rock-junior/results-2/


Komentarze

 • sierpień 2018
  P W Ś C P S N
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl