Petzen Climbing Trophy 2019

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 20 lipca 2019, Możliwość komentowania Petzen Climbing Trophy 2019 została wyłączona

Zawody wspinaczkowe w Austriackim Petzen to jedne z najważniejszych w Europie zawodów wspinaczkowych dla dzieci do lat 14. Obejmują starty w trzech konkurencjach- na czas, w prowadzeniu i w boulderingu.  W każdej konkurencji można było zdobyć medal. Wszystkie trzy składały się na wynik klasyfikacji generalnej. Wystartowało 5 zawodników z Agamy: Moris Cholewa, Pola Pietkiewicz, Marcel Cholewa, Antek Rygiel i Marysia Lipowicz. Wynik naszej grupy jak zwykle znakomity! Zacznijmy jednak od początku:

Nasi zawodnicy bardzo solidnie przygotowywali się do tych zawodów. W ciągu roku szkolnego było to trudne, bo harmonogram zawodów Pucharu Polski uniemożliwiał regularne treningi. Gdy tylko nadeszły wakacje i skończyły się zawody w Polsce można się było skoncentrować na zawodach w Petzen.  Marysia i Antek pojechali na obóz w Sokoliki, gdzie nie tylko szlifowali technikę wspinaczki w skałach. Wieczorem,  pomimo upałów trenowali jeszcze na drążku i chwytotablicy. Wyniki w skałach były imponujące i wróżyły dobre rezultaty na zawodach. Marysia poprowadziła VI.3 OS i VI.4 w drugiej próbie, a Antek z łatwością przeszedł  trudne VI.2+ w stylu OS..

Pola i Marcel w tym roku nie mogli pojechać na obóz. Pola tuż przed zawodami zmagała się z bardzo poważną kontuzją stawu skokowego. Mimo to dzielnie trenowała na ścianie na tyle, na ile pozwoliła jej na to kontuzja. Pojechała jednak potrenować na panelu do Insbrucka gdzie wspinają się najlepsi zawodnicy na świecie.  Pola spotkała tam swoją idolkę wspinaczkową Janje Garnbret i poprowadziła bardzo trudne drogi o wycenie do VI.4.

Marcel na początku wakacji startował w Biegach Przeszkodowych OCR, a przed zawodami w Petzen  pojechał trenować na panelu. wraz z ekipą  z Wrocławia, więc niestety nie był na naszym obozie. Pomimo tego poszło mu doskonale.

Zdobyliśmy cztery medale: Marysia złoty w boulderach, a Marcel srebro w prowadzeniu oraz brąz w boulderingu i na czas. Moris wystartował w najmłodszej grupie, w której najważniejszy był udział i dobra zabawa. Moris podobnie jak inni z jego grupy też zdobył medal. Agama tym samym wywalczyła 5 medali!!!

Marcel Cholewa- trzykrotny medalista i zdobywca 3 miejsca w klasyfikacji generalnej

Marysia Lipowicz zdobyła złoto w boulderach i 2 miejsce w klasyfikacji generalnej

Wyniki Poli biorąc pod uwagę jej niedawną kontuzję też są bardzo dobre. Pola była 11 w klasyfikacji generalnej

Antek zajął doskonałe 6 miejsce w czasówce. W prowadzeniu i na boulderach poszło mu gorzej, ale 19 miejsce w klasyfikacji generalnej to całkiem niezły wynik.

Antka w następny weekend czekają jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzików. Trzymamy kciuki!!