Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów 16-17 czerwca 2022 w Łodzi.

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 22 czerwca 2022, brak komentarzy »

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów odbyły się w miniony weekend w Łodzi.

Nasi zawodnicy zaliczyli niesamowite starty co zaowocowało zdobyciem 3 medali Mistrzostw Polski!

Antoni Kalinowski został Mistrzem Polski we wspinaczce na czas oraz Wicemistrzem Polski we wspinaczce na trudność.

Antoni Rygiel zdobył srebrny medal we wspinaczce na trudność! Warto dodać, że Antek zajął pierwsze miejsce wśród zawodników z Polski.

Marcel Cholewa zakwalifikował się do finału z 4 miejsca. Niestety z przyczyn losowych Marcelowi nie udało się wystartować w finale.

Wielkie gratulacje również dla pozostałych zawodników

Tadeusza Passowicza

Nikodema Wodzyńskiego

Franciszka Walczyńskiego

Lucie Quinon

 W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Antek Rygiel był pierwszy w prowadzeniu, Antek Kalinowski 2 w prowadzeniu, 4 na czas, Marcel Cholewa 4 w prowadzeniu, Nikodem Wodzyński 7 w prowadzeniu.


Wspinaczkowy Dzień Dziecka 2022

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 20 czerwca 2022, Możliwość komentowania Wspinaczkowy Dzień Dziecka 2022 została wyłączona

Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w Beniaminowie. Piękna okolica, piaszczyste wydmy, wspaniały las, bunkry prawie takie jak prawdziwe skały i ogromna ilość świetnego wspinania :)

Wspinaliśmy się w trzech sektorach, które stanowiły oddzielne stacje. Trenerzy oznaczyli na nich bouldery. W sumie było ich ponad 50!

Większość to tutejsze klasyki, opisane i podkute przez kilka pokoleń wspinaczy, którzy w Beniaminowie szlifowali swoją formę przed wyprawami w góry. Między innymi trenowała tu Wanda Rudkiewicz!

Większość sportowych boulderów jest dłuta Marcina Księżaka, który jest tutejszym kustoszem, a dziś naszym przewodnikiem. Dzięki temu nie zabrakło trudnych przystawek dla naszych agamowych czołowych boulderowców. Dzięki naszym trenerom- Przemkowi, Oli, Kostkowi, Bartkowi, Michałowi i Gosi rejon wzbogacił się o wiele nowych przystawek.

Wszyscy się nawspinali: i początkujący, i staży wyjadacze. Pod koniec zawodnicy sami podliczyli swoje punkty (1 boulder zrobiony= 1 pkt).

Każdy zasłużył na medal- złoty, srebrny lub brązowy. Ale nie były to zwykłe medale, tylko….. najsmaczniejsze pierniki, które upiekli dla nas  ROZPIERNICZENI.PL.

Niektórzy nie chcieli ich  zjeść, takie były piękne!

Oprócz zawodów była też przednia zabawa na wydmach, wewnątrz ciemnego bunkra, wspinanie na bunkrowych drogach z liną, bieganie po lesie, zabawa z Biri . Maskotką wyjazdu był maluteńki psi niemowlaczek Zosi i Uli.

Było super! Została jeszcze masa boulderów do zrobienia, więc trzeba ten niesamowity wyjazd powtórzyć!

Dziękuję że tak fajnie się wspinaliście, dziękuję  rodzicom, wszystkim trenerom.

Szczególne podziękowania należą się „Rozpierniczonym”. Dzięki nim nasze zawody były

jedyne w swoim rodzaju! Nikt nie ma tak pysznych medali 😊


Puchar Polski Juniorów w Toruniu

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 10 czerwca 2022, Możliwość komentowania Puchar Polski Juniorów w Toruniu została wyłączona

3-5 czerwca zawodnicy Agamy i Klubu Wysokogórskiego Warszawa startowali w Pucharach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Zdobyliśmy 3 złote medale!

Antek Rygiel- zwycięzca PPJ w prowadzeniu, Toruń 2022

Maria Lipkowicz- zwyciężczyni PPJ w prowadzeniu, Toruń 2022

W piątek Antek Kalinowski w pięknym stylu wygrał w zawodach Pucharu Polski Młodzików na Czas. W sobotę w konkurencji Prowadzenie Marysia Lipkowicz i Antek Rygiel wywalczyli kolejne 2 złote medale. To nie koniec sukcesów Agamy. Do finałów w prowadzeniu zakwalifikowali się również Marcel Cholewa, który był 4, trzeci wśród Polaków, Nikodem Wodzyński, który zajął ostatecznie 8 miejsce i Antek Kalinowski, który był 5. Franek Walczyński i Tadek Passowicz, oraz dziewczyny Nela Andruszkiewicz, i Lucie Quinon, wszyscy otarli się o finał. Gdyby były rozegrane półfinały wszyscy by się do niego zakwalifikowali!

Najstarsza dwójka: Marysia Lipkowicz i Antek Rygiel również w Mistrzostwach Polski Seniorów zajmując w finale 7 miejsce.


Bordello Bum Bum Super Comps- Makak 2021

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 9 kwietnia 2022, Możliwość komentowania Bordello Bum Bum Super Comps- Makak 2021 została wyłączona

24 i 25 września 2021 bardzo liczna grupa naszych zawodników wystartowała na warszawskim Makaku w jednych z największych zawodów boulderowych w Polsce – Bordello Bum Bum Super Comps. Było nas 20 – 6 zawodniczek i 14 zawodników. Wszyscy walczyli jak tygrysy lub jak lamy ;). Wyniki rewelacja! Marysia Lipkowicz wygrała robiąc wszystkie bouldery i w eliminacjach, i w finałach. Borys Jaworski i Marcel Cholewa byli bardzo blisko finału. Absolutnie każdy pokazał się z jak najlepszej strony i każdy nasz zawodnik może być dumny z tego startu. Nie tylko z powodu wyniku. Spokój, opanowanie emocji, pełen profesjonalizm w przygotowaniu się do każdej próby i odnajdywaniu patentów. Przy tym ogromna waleczność, motywacja- oto czym wyróżniali się zawodnicy Agamy :). Trenerzy są z Was bardzo dumni.


Zajęcia wspinaczkowe dla uchodźców wojennych

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 23 marca 2022, Możliwość komentowania Zajęcia wspinaczkowe dla uchodźców wojennych została wyłączona

Klub Wspinaczkowy Agama we współpracy ze ściankami wspinaczkowymi: Volt, W Pionie, Makak, Crux, Camp 4, 7 Level organizuje bezpłatne zajęcia dla chętnych dzieci z Ukrainy, oraz innych okupowanych krajów. Zapraszamy zarówno początkujących jak i zaawansowanych wspinaczy. Zawodników uczestniczących w zawodach dołączymy do naszej sekcji sportowej, żeby mogli przygotować się do zawodów i wyjazdów wspinaczkowych w skały. Oprócz trenerów mamy też całą rzeszę wolontariuszy, którzy bardzo chętnie pomagają w zajęciach.

Terminy zajęć i kontakt:

Poniedziałek- 15.00 – 7 Level, informacje i zapisy- Krzysztof Koszmarek artpek5@gmail.com

Wtorek- 15.00- Crux – informacje i zapisy – proszę dzwonić na ścianę 536221878

Środa- 15.00- W Pionieinformacje i zapisy– Małgorzata Kusztelak 502637072

Czwartek- 15.30- Camp 4-   informacje i zapisy- Bartek Biskupski 668629069

Piątek- 15.00- Volt- informacje i zapisy – proszę dzwonić na ścianę 500233922

Sobota- Makak. 15.30- informacje i zapisy- Małgorzata Kusztelak 502637072


Mega okazja W Polarsport

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 3 marca 2022, Możliwość komentowania Mega okazja W Polarsport została wyłączona

Kody rabatowe do sklepu polarsport.pl na produkty Salewa.

 Dodatkowe -15% na wszystkie produkty Salewy promocja łączy się z wyprzedażami, promocjami etc., czyli wyjdzie bardzo fajna obniżka, bo niektóre rzeczy są już obniżone np. o 40 procent.  Kod: AGAMASAL22
Czas trwania: do 6 marca


Wesołych Świąt i Szczęśliwego 2022!!!

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 26 grudnia 2021, Możliwość komentowania Wesołych Świąt i Szczęśliwego 2022!!! została wyłączona

Trochę informacji o sukcesach w 2021 i o konkursie na najlepsze przejścia skalne

Drodzy Klubowicze!

Przyjmijcie proszę Świąteczno- Noworoczne Życzenia od Klubu Wspinaczkowego Agama. Niech Święta będą dla Was radosnym czasem odpoczynku od codzienności, prawdziwie zimowym za oknem i gorącym w sercu.Nowy Rok niech będzie szczególnie szczęśliwy i niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia, a te wspinaczkowe najbardziej.

Dziękujemy, że jesteście w Agamie. Jesteśmy dumni, że mamy w naszym gronie tylu wspaniałych, pełnych pasji wspinaczy – młodszych i starszych, wybitnych i takich, którzy będą dopiero wybitni.
2021r był dla naszego klubu wyjątkowo udany. W każdej poddyscyplinie wspinania odnieśliśmy wielkie sukcesy. Mamy wśród nas trzech członków kadry narodowej, Mistrzynię Polski Juniorów, Wicemistrzynię Polski w prowadzeniu, Mistrza Polski Młodzików i wielką ilość finalistów Pucharu Polski i zawodów amatorskich. W skałach padają jedna za drugą coraz trudniejsze drogi, także w stylu OS. To wyniki tylko naszych juniorów, którzy na co dzień trenują pod okiem naszych trenerów. Wiemy, że wielu naszych klubowiczów ma na swym tegorocznym koncie bardzo trudne drogi skalne i górskie, którymi się nie chwalą.

Żeby zachęcić Wszystkich do dzielenia się swoimi osiągnięciami ogłaszamy konkurs na najlepsze przejścia skalne i górskie Agamowiczów. Bardzo atrakcyjne nagrody:). Wysyłajcie proszę swoje najlepsze wyniki- zarówno na drogach sportowych jak i górskich. Będziemy je publikować i wyłonimy zwycięzców!!!

Agama bardzo się w tym roku rozrosła. Dzięki temu rozwinęła się sekcja dla dzieci niepełnosprawnych (przybyło nam kilkoro nowych zawodników), a także powstały dwie nowe grupy – dla młodszych dzieci i nawet dla przedszkolaków. Agamie udało się wynegocjować zniżki w sklepie Polarsport na hasło „Agama”. Oczywiście obowiązują nas też wszystkie zniżki dla członków PZA- w schroniskach górskich, na taborach itd.

Chcieli byśmy wszystkim chętnym wyrobić legitymację członkowską ze zdjęciem.

Bardzo zależy nam na tym, żeby Agama dawała Wam nie tylko przynależność do PZA, ale żebyście mogli się rozwijać wspinaczkowo w Waszej wybranej dziedzinie wspinania. Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze propozycje. Wesprzemy Wasze inicjatywy i pomysły.Mamy wśród naszych  członków wybitnych trenerów, instruktorów, sportowców i wielu  bardzo doświadczonych górskich wspinaczy. Możemy  zorganizować obozy w skałach i w górach, kursy wspinaczkowe, spotkania ze specjalistami w dziedzinie treningu, diety, z uczestnikami górskich wypraw i znawcami sportowych rejonów na całym świecie.

Napiszcie tylko proszę jakie są Wasze oczekiwania.Zachęcam wszystkich do przedłużenia członkostwa na 2022 rok. Wystarczy przelać na nasze konto 50 zł za następny rok i wysłać mi dowód wpłaty. Jeżeli nie zapisywaliście się do Agamy przez formularz zgłoszeniowy to bardzo proszę zapiszcie się na naszej stroni (w zakładce zapisz się jest link).

UWAGA, zmieniliśmy numer konta:

Nowy numer konta:

Klub Wspinaczkowy Agama 30 1020 1026 0000 1102 0497 2271

Jeszcze jedna informacja dla wszystkich agamowiczów.

Dzięki Fundacji Kukuczki na Agamę można wpłacać 1% podatku.

Dane Organizacji:

Nazwa: Fundacja Kukuczki

Koniecznie proszę zaznaczyć cel: Agama

Numer KRS: 0000084062 


Zmiana numeru konta:

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 26 grudnia 2021, Możliwość komentowania Zmiana numeru konta: została wyłączona

Nasze konto: Klub Wspinaczkowy Agama 30 1020 1026 0000 1102 0497 2271  


Wigilijne zawody Agamy

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 14 grudnia 2021, Możliwość komentowania Wigilijne zawody Agamy została wyłączona

Serdecznie zapraszam wszystkich Agamowiczów, a także naszych trenerów i absolwentów na wigilię Agamy. 

0dbędzie się w niedzielę 19 grudnia na ścianie na Nowowiejskiej w Szkole Alpinizmu „W Pionie” i będzie połączona ze Świąteczną Agamową Zabawą Wspinaczkową.

Rezerwujcie czas i zaproście rodziców, żeby zobaczyli jak się wspinacie, a rodzice, którzy sami się wspinają mogą wziąć czynny udział w zabawie :)

Kto może, przynieście proszę jakieś smakołyki na wigilijny stół :)

Podzielimy Was na trzy grupy wiekowe dziewcząt i chłopców, oraz grupę seniorów.

Godziny:

Młodsi- 9.00-11.00 (rok urodzenia 2011 i młodsi)

Starsi-11.00-13.00 (rok urodzenia 2010 i starsi)

Grupa dorosłych- dowolnie.

Uwaga starsi- Wasi Trenerzy jeśli nie będą zaangażowani w organizację też będą z Wami startować :)

Po Wigilii trenerów, chętnych rodziców i dzieciaki zapraszam 13.00-14.00 na Walne Zebranie klubu.

Bardzo proszę o zapisanie się na nasze wigilijne spotkanie. Musimy koniecznie wiedzieć ilu będzie uczestników.

Zapisujcie się proszę przez formularz:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yVqM3vzHgfeF-74u5aKRTJ388Amw3eUfpTjIkID1Fxs/edit?usp=sharing_eil_m&ts=61b3a81b

Mam wielką prośbę, żebyście zgłosili ewentualną nieobecność do wtorku. Wiadomość ile będzie osób i w jakim wieku bardzo ułatwia organizację. Wcześniej będziemy mogli podzielić Was na grupy, wyznaczyć zadania i szereg innych rzeczy dzięki którym impreza będzie przebiegać sprawniej.

Zależy nam na tym, żebyśmy się spotkali w jak największym gronie. Bardzo rzadko mamy okazję spotkać się całą sekcją.

Zauważyłam, że wiele osób unika rywalizacji i nie lubi zawodów.

To nie będą zawody tylko super zabawa. Nikomu nie będziemy nic kazać, zmuszać i nawet nie trzeba będzie wysoko wchodzić. Tylko tyle ile będziecie mieli ochotę.

Pozdrawiamy całą Agamę :)

Trenerzy


Marysia Lipkowicz Wicemistrzynią Polski Seniorów!!!

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 27 lipca 2021, Możliwość komentowania Marysia Lipkowicz Wicemistrzynią Polski Seniorów!!! została wyłączona

17 i 18 lipca odbyły się najważniejsze w roku w rywalizacji polskich zawodników zawody wspinaczkowe -Mistrzostwa Polski. Marysia startowała w swojej grupie wiekowej- w juniorach zdobywając 1 miejsce. W klasyfikacji seniorów zdobyła srebro! To wielkie osiągnięcie, gdyż pokonała szereg świetnych zawodniczek. Lepsza była tylko wielce utytułowana Iga Kupś. Jest moc!!!. 6 sierpnia kolejne zawody- Puchary Europy w Boulderingu w Krakowie. Trzymajmy kciuki :)


 • lipiec 2022
  P W Ś C P S N
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl