Wyjazd wspinaczkowy Agamy do Podzamcza
dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 6 sierpnia 2020, Możliwość komentowania Wyjazd wspinaczkowy Agamy do Podzamcza została wyłączona

Jeszcze w kwietniu nie byliśmy pewni czy nasz coroczny, najważniejszy wyjazd w skały w ogóle się odbędzie. Byłoby okropne gdyby się nie odbył, gdyż od początku istnienia Agamy, od 2002 roku czerwcowo- lipcowy wyjazd odbywał się zawsze. Z powodu epidemii od marca do czerwca trenowaliśmy tylko on-line. Na drążku, framudze, chwytotablicy, z hantlami lub butelkami z wodą zamiast nich. Każdy w swoim domu i zupełnie bez wspinania. Bez żadnych perspektyw i gwarancji, że to w ogóle ma sens. Odwołano zawody, zamknięto ścianki, skałki. Wakacyjny wyjazd był naszą jedyną motywacją do treningu i do tego, żeby nie przestać się wspinać. Musiał się odbyć!
Udało się :). Co prawda w nieco innej formie niż zawsze, ale za to w jednym z najpiękniejszych rejonów wspinaczkowych w Polsce – w Podzamczu.
Obóz tym razem był właściwie półkolonią. Wszyscy musieli pojechać z opiekunem, każdy mieszkał gdzie indziej i spotykaliśmy się tylko w skałach w małych grupach wspinaczkowych. 6 godzin wspinania w skałach, potem 2 godzinki na obiad, a po obiedzie spotykaliśmy się wszyscy na wspólnych zajęciach w agroturystyce „Orlik”, gdzie mieszkali trenerzy. Wyjątkowe miejsce- boisko do nogi, kilka altanek, w tym jedna ogromna, na której wszyscy razem ćwiczyliśmy operacje linowe, las, miejsce na ognisko huśtawki i świetna atmosfera. Wszystko dzięki naszej gospodyni do dyspozycji Agamy.
Nową tegoroczną zabawą była zabawa „w rozbiegające się stado” z pasterskim psem Biri, który starał się dogonić każdego uciekającego z polany i zagnać go z powrotem. Biri jeździ z nami od szczeniaka, czyli od dwóch lat i nikomu nie da się zgubić
Rozegraliśmy kilka konkurencji na „Mistrza Agamy”- przepinkę, zjazd i bieg z wpinkami do ekspresów na czas. „Mistrzem Agamy” został Antek Rygiel, który był doskonały we wszystkich konkurencjach. Drugi był Józek Klata, który wraz z Melą Jasińską ustanowili rekordowy czas przepinki- 39 sekund! Na trzecim miejscu była Masza Lipkovich i Marcin Siemek.

Pogoda dopisała, tyrolka, most linowy i samodzielny zjazd w całkowitej lufie, były najwyższe z możliwych.
Na zabawach linowych odwiedziła nas zaprzyjaźniona sekcja Skarpa Bytom, którą znamy z zawodów. Bardzo miło było się spotkać nie na zawodach, tylko w prawdziwych skałach😊.





Wyniki sportowe są niesamowite! Aż trudno uwierzyć, że pomimo 2,5 miesiąca przerwy we wspinaniu co dzień padały życiówki. Jednak treningi on- line mają sens! A to, że nie można było chodzić na ścianki i jeździć w skały z powodu epidemii spowodowało, że wszystkim baaardzo chciało się wspinać.
W grupie Gosi i Przemka nikt nie odpuszczał, a niektórych trzeba było siłą ściągać ze ściany! Przejścia VI, VI.1 i VI.2 padały jedne za drugim. Najtrudniejsze zrobili Masza Lipkovich (VI.4) i Antek Rygiel (VI.3+). Trzeba podkreślić, że Antkowi całkiem nieźle szło na drodze, którą zrobiła Marysia pomimo, że miał przerwę nie 2,5 miesiąca jak wszyscy, tylko prawie pół roku z powodu poważnej kontuzji kolana.


Co prawda cyfry mówią same za siebie, ale muszę jeszcze dodać kilka rzeczy. Wszyscy byli rewelacyjni! Wspaniała grupa, niezwykle zdyscyplinowana, motywująca się nawzajem, bardzo zaangażowana i waleczna. Ani razu nie usłyszałam: „nie chce mi się go asekurować”, „kiedy wracamy”. I tylko kilka razy: „za trudne, nie dam rady!”, „ta droga jest okropna, nie chcę jej robić”, „nienawidzę pająków”, „jestem zmęczony”. Rozpiętość wiekowa i wzrostowa była przeogromna, więc trudno jest porównywać przejścia najmłodszej, 11 letniej Meli 140cm i Marcina 180cm wzrostu. Okazał się, jednak, że wśród wspinaczy wiek nie ma większego znaczenie, a liczy się wspólna pasja. Ja też tak czuję wspinając się z nimi 😊.






Grupa Michała w większości składała się ze starych wyjadaczy, którzy atakowali trudne drogi, ale nie za trudne, żeby się czasem nie zmęczyć 😉. Mogli zrobić więcej, chociaż faktem jest, że po bezruchu z powodu epidemii byli słabi. Nie wytrwali na naszych treningach on-line i powrót do wspinaczkowej rzeczywistości był ciężki, ale po kilku dniach rozwspinania było już znacznie lepiej.




Grupa Mateusza, młodsza stażem wspinaczkowym i wiekiem z powodzeniem atakowała szóstki i trudniejsze drogi nie tylko z górną asekuracją, ale też z dołem. Niektórzy nawet nie chcieli chodzić „na wędkę” 😊.


Grupa najmłodszych, czyli drużyny „ Bezimiennych” to był istny żywioł! Z takimi dzieciakami tylko Zuzia potrafiła sobie poradzić bez przywiązania ich gdzieś. Grupa Zuzi z pewnością charakteryzowała się najmniejszą średnią wieku i najwyższym stężeniem hałasu, co nie zmienia faktu, że dzieciakom niesamowicie chciało się wspinać ( no może z małymi wyjątkami, ale kto nie miał w życiu nigdy dnia lenia !?). Dzieciaki dzielnie walczyły na drogach w przedziale od IV do VI.1, uczyły się czytać Topo a także tego, że nie da się tylko wspinać, czasem trzeba też kogoś asekurować ( NUUUDAAA) :)

Dorośli wspinali się bardzo intensywnie, ale robili też wiele ćwiczeń z asekuracji, dzięki czemu potrafią już radzić sobie w warunkach skalnych, a nie tylko na ścianie.

Obóz był wspaniały! Dzieciaki, młodzież i dorośli Agamowicze pełni chęci do wspinania, trenerzy bardzo zadowoleni i zachęceni do organizacji w te wakacje jeszcze dwóch obozów 😊.

Wyniki sportowe dedykujemy naszym sponsorom- PolarSport, KW Warszawa i Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im.Kukuczki. Dziękujemy.



Wyjazd wspinaczkowy AGAMY w Sokoliki
dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 27 maja 2019, Możliwość komentowania Wyjazd wspinaczkowy AGAMY w Sokoliki została wyłączona
W tym roku wspinać będziemy się w Sokolikach. To kultowe miejsce dla wspinaczy i zarazem jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Dla odmiany od jurajskiego wapienia będziemy się wspinać po granitowych ścianach.
Termin: 23-29 czerwca.
Zakwaterowanie:
9UP Agroturystyka
Trzcińsko65a
58-520 Janowice Wielkie.
Można spać w schronisku lub na polu namiotowym.
Spotykamy się w Agroturystyce 9 Up 23 czerwca o 12.00.
Dojazd: transport we własnym zakresie.
Wyżywienie:
Zapewniamy 3 posiłki dziennie- śniadanie, obiad i kolację.
Bardzo proszę przygotować sobie prowiant i wodę na niedzielę (pierwszy dzień wspinania). Obiadokolacja będzie dopiero o godzinie 19.
Wegetarian proszę o informację.
Zapewniamy: opiekę wykwalifikowanych trenerów wspinaczki oraz moc niezapomnianych wrażeń.
Lista rzeczy, które należy zabrać:
- śpiwór;
- karimata;
- dres do spania;
- ubranie sportowe (na ciepły i na chłodny dzień);
- kurtka przeciwdeszczowa i krem przeciwsłoneczny;
- piłka do nogi, skakanka, guma do skakania i co tam jeszcze chcesz….
- czapka przeciwsłoneczna lub chusteczka na głowę;
- plecak na rzeczy, które będziesz zabierać w skały;
- posiadany sprzęt wspinaczkowy (buty, worek na magnezję i magnezja, kask, uprząż, repik);
- nie tłukący się kubek do picia;
- termos lub (i) bidon;
- długopis i zeszyt;
- latarka (najlepiej czołówka;)
- koszulka sekcyjna i polar.
- zgoda rodziców na udział w wyjeździe
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie uprawiania wspinaczki skałkowej ważne w okresie trwania obozu (polecam zakupić ubezpieczenie całoroczne obowiązujące też na ściance w czasie treningów).
- oświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki skałkowej.
Osób, które nie będą miały zgody rodziców, ubezpieczenia i oświadczenia lekarskiego, nie dopuścimy do udziału w obozie.
Telefony kontaktowe do instruktorów:
Małgorzata Kusztelak 502 63 70 72, m-kusztelak@o2.pl
MICHAŁ KULPŃSKI, michalkul0@gmail.com
WAKACYJNY WYJAZD WSPINACZKOWY AGAMY 2017
dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 21 czerwca 2017, Możliwość komentowania WAKACYJNY WYJAZD WSPINACZKOWY AGAMY 2017 została wyłączona
Wyjazd treningowy naszej sekcji odbędzie się w Łazach pod Krakowem. Ma na celu umożliwić członkom naszej sekcji wspinanie w skałach, do którego przygotowywaliśmy Was przez cały rok w czasie treningów na sztucznej ścianie. Będziemy się wspinać w najpiękniejszych skałkach w Polsce: między innymi w dolince Będkowskiej, w Błędnych Skałach, w dolince Kobylańskiej, w Słonecznych Skałach.
Zakwaterowanie:
Szkolne Schronisko Młodzieżowe 32-048 Jerzmanowice pow. krakowski.
Zapewniamy: pełne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców, oraz moc niezapomnianych wrażeń.
Dojazd: transport we własnym zakresie.
Koszt: 1200 zł.
Termin zgłoszeń do 15.04.2017. Przedpłata 500 zł.
Termin wyjazdu:
25.06.2017- 01.07.2017
Spotykamy się 25.06 (niedziela) o godzinie 11.00 w schronisku. Wyjeżdżamy 01.07.(sobota) o godzinie 18.00. Istnieje możliwość pojechania na część wyjazdu.
Główne atrakcje:
- Wspinaczka na najpiękniejsze ściany Jury Krakowsko-Częstochowskiej;
- Nauka posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i samodzielnej asekuracji;
- Zjazdy oraz wychodzenie na linach;
- Wycieczki;
- Gry i zabawy terenowe i linowe (most linowy, skok, lub tyrolka, i wiele innych …);
- W przypadku starszych uczestników wyjazd ma na celu przygotować Was do samodzielnej wspinaczki w skałach, tak, żebyście umieli poradzić sobie w każdym rejonie skalnym, nie tylko na naszej Jurze.
- Nauczycie się zakładać stanowiska, poznacie elementy wspinaczki na własnej asekuracji zasady wspinania na drogach wielowyciągowych.
Rodzice muszą wypełnić zgodę na udział dziecka w wyjeździe (w załączniku).
Szczegółowa lista rzeczy, które trzeba zabrać, oraz formularz zgody rodziców- poniżej. Jeśli komuś brakuje sprzętu do wspinaczki (kasku, uprzęży, przyrządu, butów wspinaczkowych) koniecznie proszę o informację.
Zapraszamy serdecznie Rodziców. Jeżeli chcą wziąć udział i też się wspinać, możemy stworzyć grupę specjalnie dla rodziców
Telefony kontaktowe do instruktorów:
Małgorzata Kusztelak 0-502 63 70 72, mail: m-kusztelak@o2.pl
Michał Kulpiński 0-692 282 305 mail: agamawspin@gmail.com
dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 4 września 2015, Możliwość komentowania Wrześniowy WYJAZD AGAMY została wyłączona
Wspinać będziemy się w skałach w Olsztynie koło Częstochowy.
Termin:
12.09- 13.09.2015
Spotykamy się w sobotę o 12.00 w Olsztynie, na parkingu koło zamku. Proszę się nie spóźniać ;)
Zakończenie planujemy o 17.00 w niedzielę.
Zapewniamy: wspaniałe wspinanie, opiekę wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki- wychowawców, wyżywienie, oraz moc niezapomnianych wrażeń.
Dojazd: Dojazd na obóz we własnym zakresie.
Nocleg:
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu
Siedlec, ul. Szkolna 8
42-252 Janów
Tel.: 034/ 3 278 512, 601 057 180
E-mail: schroniskosiedlec@interia.pl
Termin zgłoszeń do 5 września. Przedpłata 100 zł.
Kontakt:
Małgorzata Kusztelak 0-502 63 70 72, mail: m-kusztelak@o2.pl
Lista rzeczy, które należy zabrać:
– Śpiwór;
– pidżama lub dres do spania;
– ubranie sportowe ;
– kurtka przeciwdeszczowa;
– krem przeciwsłoneczny;
– plecak na rzeczy, które będziesz zabierać w skały;
– posiadany sprzęt wspinaczkowy (buty, worek na magnezję i magnezja, kask, uprząż, repik);
– nie tłukący się kubek do picia;
– latarka (najlepiej czołówka)
– koszulka sekcyjna
– ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie uprawiania wspinaczki skałkowej ważne w okresie trwania obozu;
Osób, które nie będą miały ubezpieczenia, nie dopuścimy do udziału w obozie. Przypominam, że ubezpieczenie obowiązuje także w trakcie zajęć na ścianie przez cały rok
– oświadczenie (zgodę) rodziców na uczestnictwo w obozie: oswiadczenie oboz 2015 wrz


P | W | Ś | C | P | S | N |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |
DZIECI n
- OLYMPUS DIGITAL CAMERA
- OLYMPUS DIGITAL CAMERA
- OLYMPUS DIGITAL CAMERA
- Stacja Grawitacja
- OLYMPUS DIGITAL CAMERA
- Exif_JPEG_420
Kategorie
Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
Designed by divbox.pl