Kim jesteśmy

Klub Wspinaczkowy Agama 

Klub Wspinaczkowy Agama  jest Uczniowskim Klubem Sportowym, który zrzesza dzieci, rodziców i przyjaciół Klubu.
Sekcja Wspinaczki Sportowej Juniorów „Agama” powstała w listopadzie 2001r. przy Klubie Wysokogórskim Warszawa. Od grudnia 2019 roku jesteśmy oddzielnym, zrzeszonym w PZA klubem- Uczniowskim Klubem Sportowym o nazwie Klub Wspinaczkowy Agama. Jest to jeden z największych klubów wspinaczkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce.

Nasza Misja

Naszą misją jest „zarażenie” dzieci, młodzieży i dorosłych pasją do wspinaczki.
Agama jest klubem wspinaczkowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej głównym celem jest wszechstronny rozwój wspinaczkowy jego członków. Wysoko wykwalifikowana kadra, duże doświadczenie (sekcja istnieje od 2001 roku), oraz wyniki uzyskiwane przez członków i wychowanków sekcji (sportowe, jak i ogólnowspinaczkowe) są gwarantem najwyższej jakości zajęć.

Pokazujemy, czym jest wspinaczka i jak wiele ma odsłon. Uczymy stawiania pierwszych kroków wspinaczkowych na sztucznej ściance, zasad asekuracji we wspinaczce, oraz podstawowych operacji sprzętowych. Uczymy różnych dyscyplin wspinaczkowych (buldering, prowadzenie, czasówki) i różnych technik wspinaczkowych.
Wyjeżdżamy razem na obozy w skałach, na zawody wspinaczkowe i pokazujemy dalsze możliwości rozwoju (m.in. góry).
Tworzymy indywidualny plan treningowy, uczymy samodzielnego planowania procesu treningowego, przygotowania się do zawodów i do wspinaczki w skałach.
Organizujemy od 20 lat zawody wspinaczkowe dla dzieci i młodzieży, które są włączone do Pucharu Polski.
Stawiamy na kompleksowy rozwój dzieci i młodzieży. Członkowie Agamy osiągają wiele sukcesów sportowych (m.in. wielokrotne Mistrzostwo Polski w każdej grupie wiekowej, trzykrotne wicemistrzostwo świata).
Dla nas liczy się jednak nie tylko wynik sportowy. Co prawda stanowi on ważny miernik rozwoju, ale nie jedyny. Równie ważny jest stabilny i wszechstronny rozwój zarówno fizyczny, psychiczny, emocjonalny i społeczny.
Dzieciaki z sekcji, oprócz własnych treningów, pomagają rozpowszechnić ten sport wśród swoich rówieśników i dorosłych angażując się w organizację różnego rodzaju inicjatyw (m.in. „Lato w mieście” i „Zima w mieście”, zajęcia wspinaczki dla dzieci z rodzin patologicznych, dzieci z Domów Dziecka, czy dzieci niepełnosprawnych). Aktualnie w Agamie trenuje sekcja dzieci niepełnosprawnych. Uczestniczy w niej regularnie 8 dzieci z niepełnosprawnościami, a pomagają im pozostali Agamowicze.
Jak pokazuje historia, dzięki takiemu podejściu wychowaliśmy już wielu „prawdziwych  wspinaczy” zarówno wybitnych sportowców, członków Kadry Narodowej, górskich i skalnych wspinaczy, i znakomitych instruktorów, roudsetterów i ekiperów, z których wielu prowadzi teraz treningi w Agamie.
Scroll to Top