Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Jaworznie

dodał: Andrzej Sędkowski , dnia: 18 listopada 2013, Możliwość komentowania Puchar Polski Młodzików i Dzieci w Jaworznie została wyłączona

AGAMA znów na podium Pucharu Polski!!!

W dniu 16 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Jaworznie odbyły się zawody Pucharu Polski Dzieci i Młodzików na trudność. Do Jaworzna zjechało ponad 90 dzieci z całej Polski oraz z Czech. Frekwencja trochę przerosła organizatorów, ale należy się cieszyć, że wspinaczka sportowa dzieci cieszy się tak dużą popularnością w naszym kraju.

Do zawodów przystąpiła czołówka zawodników z Polski podzielonych na 3 grupy wiekowe: dzieci młodsze, dzieci i młodzicy.

Agamę reprezentowało pięcioro zawodników: Ania Saloni, Dominika Majszyk, Marysia i Piotrek Filipczyńscy oraz Bartek Winiarek.

Organizatorzy przygotowali bardzo dużo fajnego wspinania: po sześć dróg dla każdej kategorii wiekowej. Nie było eliminacji i finałów, a o koncowej klasyfikacji decydowała suma punktów ze wszystkich sześciu dróg. W celu uniknięcia dogrywek rywalizacja na ostatnich drogach odbywała się z pomiarem czasu.

Nasi zawodnicy jak zwykle zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i przywieźli dwa brązowe medale. Ania Saloni zajęła III miejsce (na 20 zawodniczek) w kategorii dziewczynki młodsze, ulegając jedynie czeszce Markecie Janosovej i Martynie Szymańskiej z UKS Brzeszcze. Bartek Winiarek, który w tym roku rozpoczął rywalizację w starszej grupie wiekowej, zajął również świetne III miejsce, topując na pięciu z sześciu dróg i pokonując ostatnią, najtrudniejszą drogę najszybciej z całej stawki.

Dominika Majszyk zakończyła rywalizację na 9-tym miejscu, Marysia Filipczyńska na 16-tym miejscu, a Piotrek Filipczyński, startujący w najstarszej grupie uplasował się na 11-tym miejscu. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Dziewczynki miały trochę perypetii z magnezją (jakich, dowiecie się z filmów, które wrzucimy na stronę) :). Ale wszystko dobrze się skończyło i wszyscy się świetnie bawili. I nawspinali się za wszystkie czasy. Najdzielniejszy musiał być Piotrek, którego starty  zakończyły się dopiero koło 19.

Wszystkim bardzo gratulujemy!!

Za dwa tygodnie, Agama wyrusza na ostatnią w tym roku edycję Pucharu Polski Dzieci, która odbędzie się w Koninie.

DSC_7779DSC_7791


Komentarze

 • listopad 2013
  P W Ś C P S N
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl