Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej 2020 Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów

dodał: Małgorzata Kusztelak , dnia: 31 października 2020, Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej 2020 Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów została wyłączona

10 października odbyły się na warszawskim Murallu Mistrzostwa Polski w boulderingu.

Nasi zawodnicy startowali w kategorii młodzików, oraz juniorów.

Tadek Passowicz, Marcel Cholewa i  Antek Rygiel wystąpili w kategorii młodzików. Marcel i Antek zrobili wszystkie bouldery i zakwalifikowali się do finału. Tadek dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodniczą i zaliczył bardzo udany występ. Co prawda jeszcze nie wszedł do finału, ale jeśli będzie robił dalej tak szybkie postępy, na następnych Mistrzostwach stanie na podium.

W finałach najmłodszej kategorii- w młodzikach konstruktorzy dróg nie docenili poziomu umiejętności zawodników i bouldery były stanowczo za łatwe. Myślę, że gdyby były trudniejsze mieli byśmy znacznie lepsze wyniki, gdyż przygotowując się do zawodów robiliśmy znacznie trudniejsze przystawki. W efekcie po zrobieniu wszystkich boulderów lecz niestety nie w pierwszej próbie. Antek i Rygiel i Marcel Cholewa zajęli 5 i 6 miejsce

Marcel Cholewa w finale Mistrzostw Polski w Boulderingu, Murall 2020 (fot. Małgorzata Kusztelak)

Antek Rygiel w finale Mistrzostw Polski w Boulderingu, Murall 2020 (fot. Małgorzata Kusztelak)

Jedyna nasza młodziczka- Matylda Wójcik niestety nie weszła do finału. Konkurencja w jej grupie jest bardzo mocna. Startują w niej zawodniczki z europejskiej czołówki, a Matylda chociaż zrobiła ogromny postęp i na treningach robi bardzo trudne bouldery nie jest jeszcze tak dobrze obyta ze startami w zawodach.

Kuba Lewandowski- nasz jedyny junior nie dostał się niestety do finału, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że startował w większości ze starszymi kolegami. Za rok im pokarze!

Kuba Lewandowski w Mistrzostwach Polski w Boulderingu, Murall 2020 (fot. Małgorzata Kusztelak)

24 października odbyły się Mistrzostwa Polski na czas.

Wystartował w nich Tadek Passowicz, który poprawił swoją życiówkę, oraz Antek Rygiel, który miał szansę wygrać. Jednak zabrakło mu trochę opanowania i przede wszystkim szczęścia, które szczególnie w czasówce jest bardzo  potrzebne. Antek przegrał wyścig o finał. Co prawda 4 miejsce to też bardzo dobry wynik, ale niestety pod podium.

Antek Rygiel 4 w Mistrzostwach Polski na Czas, Gliwice 2020 (fot. Paweł Rygiel)

Po południu rozpoczęto Mistrzostwa Polski w prowadzeniu.

W tej konkurencji wszyscy nasi młodzicy- Tadek Passowicz, Antek Rygiel i Marcel Cholewa bez trudu zakwalifikowali się do finału. Matylda stopowała bez trudu pierwszą drogę. Na drugiej zjadł ją jednak stres. Szkoda, że jej nie poszło bo w prowadzeniu Matylda jest świetna o czym świadczą niesamowite wyniki w skałach i na treningach. Tylko z tym stresem w czasie zawodów musi wygrać!

W finałach Antek zajął 2 miejsce, przegrywając czasem. Szkoda, że nie zrobiono superfinału, gdyż decyzja o tym, że o wyniku konkurencji w prowadzeniu decyduje czas przejścia jest co najmniej kontrowersyjna. Ale cóż, takie przepisy. Nie zmienia to faktu, że przejście Antka było znakomite i co najważniejsze był to prawdziwy OS!

Tadek pierwszy raz startował w finałach i zdobył brązowy medal! Zrobił w prowadzeniu tak ogromny postęp, że specjalnie nie dziwi fakt, że stanął na podium. Jest po prostu świetny!

Marcel Cholewa jest w swojej życiowej formie, ale nawet mistrzom zdarzają się pomyłki. Marcel szedł spokojnie, był skoncentrowany i opanowany jak to tylko on potrafi, lecz przegapił jedną wpinkę. Zaliczono mu wynik tylko do miejsca przewinienia. Marcel nie wiedział o tym i przeszedł drogę niemal do końca pokazując wszystkim na co go stać.

Antek Rygiel 2, Tadek Passowicz3, Marcel Cholewa 4 w Mistrzostwach Polski w Prowadzeniu, Gliwice 2020 (fot. Paweł Rygiel)

Dla Antka Rygla i Tadka Passowicza były to bardzo udane zawody!

Wywalczyli sobie miejsce w kadrze narodowej w prowadzeniu!

Brawa dla wszystkich naszych zawodników!

Dziękujemy trenerom, rodzicom i naszym wspaniałym sponsorom- Klubowi Wysokogórskiemu Warszawa i Polarsport, oraz Fundacji im J. Kukuczki

Dumni trenerzy: Michał Wojewódzki, Michał Kulpiński i Gosia Kusztelak


Komentarze

 • październik 2020
  P W Ś C P S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Kategorie

 • © Copyright 2012 Agamawspin – sekcja wspinaczkowa. All Rights Reserved.
  Phasellus elementum tristique nullaortor placerat vel. Vestibulum consectetur, purus id dapibus cursus.
  Designed by divbox.pl